Poradenská a konzultační činnost v oblasti životního prostředí


 


 

 

 
 
Přehled prací Ceny Termíny Kvalifikace Pro zadavatele

 

Mgr. Ivana Paukertová
Řezáčova 28
624 00 Brno
IČO: 686 72 217
ivana@paukertova.cz
tel.:603 39 62 90

Autorizace
posouzení podle § 45i
(Naturové posouzení)

Zpracuji
  • Naturové posouzení - posouzení vlivu záměru na evropsky významné lokality (posouzení podle § 45i zákona 114/1992 Sb.)
  • přírodovědné průzkumy v rozsahu biologického hodnocení
  • oznámení podle přílohy č. 3 zákona 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí
  • analýzu záměru, vyhodnocení možných střetů s ochranou přírody a návrhy na jejich optimální řešení
  • botanický a přírodovědný průzkum jako podklad projektu nebo příloha k žádosti o dotace
  • návrhy informačních tabulí pro ZCHÚ a EVL, přírodovědné naučné stezky, fotografie rostlin
  • botanické inventarizace chráněných území, VKP
  • inventarizaci dřevin
Často kladené otázky Průvodce investora procesem posuzování
vlivů na životní prostředí - EIA


Dnešní datum: 30. 05. 2024  | Hlavní stránka | Mapa stránek | Orientace na stránce | Fotografie rostlin | Rostliny ČR |  

Vyhledávání

Vyhledat text

Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


TOPlist

Novela

Zákon 39/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (zvaný též novela EIA)  vstoupil v platnost 1. dubna 2015.


Rostlina pro tento den - karanténa koronáč * Karanténa koronáč - 10. a 11. den
Mgr. Ivana Paukertová - Rostlina pro tento den - karanténa koronáč - 25. 03. 2020 (2904 přečtení)

Sasanka, dělníci s rouškama a doktoři bez, mejkap na rande s ajťákem a lekce správného mytí rukou s Donaldem Trumpem.sasanka hajní Anemone nemorosa

Anemone nemorosa, sasanka hajní

Můj koronavirový deníčku, den 10. a 11.

Hurá! Konečně jsem in a vařím roušky. Syn šel dneska do práce a dvě nafasoval. Podle České obchodní  inspekce jsem s těma respirátorama koupenýma přes eshop naletěla.
Se zpožděním, ale přece, reagují i reklamy, ten otravnej Jaroslav co se tam dole cítí tak skvěle mizí, pomalu mizí dovčové reklamy a dovčové spamy. Začaly chodit rouškové spamy a rouškové reklamy to začaly ostře jet na city. Našla jsem nový deník a nová slova: koronanarozeniny, za dob před koro a jazykový tlamolam korokararutina.
Úřední šiml stále častěji po náležitém okřiknutí zaleze do stáje a občas u toho i provinile sklopí uši. Ale někdy zase ne. Patrně v naději, že se to ztratí v chaosu a lidi mají úplně jiné myšlenky, vyhodilo město Brno nový územní plán a ČEZ požádal o dva bloky v Dukovanech. Tak si tak říkám, co bude zítra? Kanál Odra-Labe-Dunaj? I za současné situace je D1 jednoznačně prioritou, a proto roušky nedostali zdravotníci, ale dělníci, co opravujou D1. Vláda nakupuje v Číně a nestojí o solidaritu českých firem, tak spousta firem dělá pro Slovensko.

Stále častěji hledám mezi všemi těmi jobovkami relaxaci. Dneska jsem si vzpoměla na Otto Bohuše a natěšila se, že se zas poválím pět minut smíchy a ještě se u toho přiučím, jak se správně a šťavnatě píše na net. Jenže au, to bolí, Otto hibernuje. Zkusme něco staršího, třeba jeho Orgasmus u fabriky nebo něco mírně k zamyšlení Nesnesitelná lehkost prodeje. Sejroška taky nic, pusťme si aspoň její starej flák Mejkap na rande s ajťákem. Show Jana Krause přerušeno. Jeho kolega John Oliver ve státech jede v nouzovém režimu. Mimochodem stojí za shlédnutí, dozvíme se, že politici neblábolí jen u nás a systém neselhává jenom u nás. Uvidíme roušku pro fetišistu, tik tok křečka, symbol hněvu číňanů, neuvěřitelný žárlivý koronavirus a dozvíme se, kterýže to prezident má svůj oblíbený televizní kanál. Last week tonight Corona I. Last week tonight Corona II.

A já už vím, proč jsou u nás vietnamci tak dobře připraveni. Vietnamské ministerstvo zdravotnictví (Vietnam National Institute and Environmental Health) vyrobilo jiný virus, který zasáhl už 23 miliónů lidí a šíří se stále dál a dál. Je to píseň. Vietnamská verze byla publikována 23.2. Anglická verze byla publikována 15.3. a má téměř 70 tisíc shlédnutí. Hudbu a text napsal hudební skladatel Khắc Hưng a zpívají ji popoví zpěváci Min a Erik. Píseň a výzva Ghen Cô Vy je podle jejich staršího hitu Ghen (žárlivost). Co znamená žena a Vy je běžné jméno, Co Vy je také slovní hříčka na covid. Kreslený videoklip vykresluje dvojici, kterou se snaží virus rozdělit. Píseň je chytlavá a přes výzvu #GhenCoVyChallenge se šíří po všech sociálních sítích, má volnou licenci. Lidé točí k písni svoje vlastní videa a sdílejí je. Zpívá ji i Donald Trump. Video s Trumpem je z kanálu Learn Korean with K-POP SONGS, kde parta korejců z hudební skupiny BTS (Bangtan Boys) učí Koreu důležité věci o koronáči. A poté, co jsem se přestala válet smíchy jsem si uvědomila, že to mytí rukou vlastně flákám. Dalším pěkným počinem vietnamských úřadů je to, že oslovili profesionálního tanečníka a choreografa Quanga Danga, aby ve spolupráci s lékaři vytvořil k písni tanec, který bude znázorňovat správné mytí rukou. A Quang Dang ho vytvořil. Jsou tam všechny pohyby, které se doporučují pro správné mytí rukou. Já facebook nemám, ale co kdybyste to někdo vyhodili s hastagem #GhenCoVyChallenge #MytiRukouSQuangem ? Donalda můžete taky. Předem díky. (Jo, a co náš ministr zdravotnictví, je taky na jutubku? Dlouho jsem přemýšlela, jestli to sem dát, je nejvhodnější kandidát na obětního beránka, ale pak jsem si vzpoměla na Tiliu. Takže odpověď: Ano, je.)

Tančící policajti reagovali na podobnou výzvu,#CoronaVirusDanceChallenge. Nejlepší video, Policie 2Choreografii k této výzvě vytvořil jiný tanečník, Donking Rongavilla. Teď konec, zbytek příště.

A na závěr, opakování je matka moudrosti, tak nezapomeňte:
Mytí rukou s Donaldem
Mytí rukou s Quangem, tutorial
Zatančete si s Quangem (celý tanec)

Kdy volat psychiatra?

Chuck Norris

Antivir


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět Informační e-mail Vytisknout článek


Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


Kočka na stromě

Kočka na stromě

Mám kočku na stromě, mňouká a nechce slézt. Co mám dělat? Kdo mi pomůže?

Příběh a odpovědi.


Tento web používá redakční systém phpRS.