Poradenská a konzultační činnost v oblasti životního prostředí


 


 

 

 
 
Přehled prací Ceny Termíny Kvalifikace Pro zadavatele

 

Mgr. Ivana Paukertová
Řezáčova 28
624 00 Brno
IČO: 686 72 217
ivana@paukertova.cz
tel.:603 39 62 90

Autorizace
posouzení podle § 45i
(Naturové posouzení)

Zpracuji
  • Naturové posouzení - posouzení vlivu záměru na evropsky významné lokality (posouzení podle § 45i zákona 114/1992 Sb.)
  • přírodovědné průzkumy v rozsahu biologického hodnocení
  • oznámení podle přílohy č. 3 zákona 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí
  • analýzu záměru, vyhodnocení možných střetů s ochranou přírody a návrhy na jejich optimální řešení
  • botanický a přírodovědný průzkum jako podklad projektu nebo příloha k žádosti o dotace
  • návrhy informačních tabulí pro ZCHÚ a EVL, přírodovědné naučné stezky, fotografie rostlin
  • botanické inventarizace chráněných území, VKP
  • inventarizaci dřevin
Často kladené otázky Průvodce investora procesem posuzování
vlivů na životní prostředí - EIA


Dnešní datum: 22. 07. 2024  | Hlavní stránka | Mapa stránek | Orientace na stránce | Fotografie rostlin | Rostliny ČR |  

Vyhledávání

Vyhledat text

Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


TOPlist

Novela

Zákon 39/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (zvaný též novela EIA)  vstoupil v platnost 1. dubna 2015.


Deníček Youtuberky * Deníček Youtuberky 2. (druhý a třetí týden)
Mgr. Ivana Paukertová - Deníček Youtuberky - 14. 05. 2024 (337 přečtení)

Druhý a třetí týden na YouTube jsou plné dalších překvapení.

PS: Deníček jsem zamýšlela psát pravidelně, v poměrně reálném čase, ale odchod noteboku a čekání na nový stroj mi do toho hodilo bombu a tak teď vůbec nic nestíhám.Sobota je chyba lávky. Prvotní úvaha, podmíněná úspěchem soboty minulé, že o víkendu visej všichni na netu, neb přes týden na to nemaj čas, vzala za své. Všichni jsou samozřejmě úplně někde jinde. A s takovým vypětím sil natočené recepty nic. Vůbec nic. Jak mě vlastně mohlo napadnout, že večer budou lidi namísto Růžové ordinace a Dalglieshe hltat moje videa?

A což teprve, když během týdne začne strejda google uvolňovat statistiky. Tam se toho jedna dočte. Například, že minulá sobota byla jakási pěna dní ze španělsky hovořícího světa. Lokální fluktuace, protože ten česnek vytáhla španělsky hovořící část lidstva. Ano, samozřejmě Amerika, jenže jižní. Mexiko, Argentina, Kolumbie, Peru, Chile, Ekvádor, Venezuela, Guatemala, Kuba. USA taky, ale málo. Nechápu, česnek medvědí se vyskytuje jen v Evropě a s jižní Amerikou nemá lautr nic společného. Ale nemusím chápat všechno. Stejně tak nechápu některé další věci, například 0 shlédnutí, 1 like. Ale budete se mnou sedět na zadku ještě několikrát. Neděle byla už jen Mexiko a USA. Co bude dál?

Koncem týdne jsou tu další statistiky. Statistiky vyhledávacích frází na Googlu mě silně zaujaly už kdysi dávno před lety, kdy jsem ve statistice jisté stránky našla spojení klíčových slov "drogy pokusy dobrovolník". Jen tak mimochodem, ten člověk by dneska měl mnohem větší šanci, protože v jednom kuse čtu odborný články o tom, jak tyhle věci potlačujou depresi, rozmnožujou spojení mezi neurony v mozku, napomáhají léčení závislostí a v novinách (těch na internetu) články o experimentální léčbě kdečeho. Dokonce znám ze svého okolí případ, kdy jistá osoba tímto způsobem léčena byla, a myslím že na pojišťovnu. Ale zpět k mým statistikám. Začínají se objevovat, teda jednak mají několik dní zpoždění, druhak když je málo shlédnutí, tak některé nejsou k dispozici a třeťak je objevuju já. Ony jsou poměrně spletité a košaté a často si nemůžu vzpomenout, kudy se na tu statistiku kterou chci vidět musím proklikat.

Statistiky klíčových slov, na které byl nalezen tak úspěšný česnek medvědí jsou opravdu zajímavé. Nejvíc mě uchvacuje fráze chinos comiendo sapos, což španělsky znamená číňané jedí ropuchy a je to věc, která těžce letí na tiktoku. Zajímavá je fráze como preparar piña colada con alcohol. Pak je tam ještě člověk co kreslí manga a nějaký spirituální mistr. Prostě všechno to, co úzce souvisí s česnekem medvědím. Bršlice je taky neuvěřitelně výživná, moje video bylo nalezeno na jméno španělského fotbalisty, dále la panthera rosa, což je růžový panter, postavička nakreslená k titulkům filmu z roku 1963, Ramadám (psaný arabštinou), holčičí hračky v indonéštině a Omaha beach now. Pikantní je fráze los mafia podcast - netušila jsem, že moje bršlice je mafiánka a umí mluvit. A nejlepší je... Cože? To jako fakt? Mikýř??!! Nějaký nešťastník, bažící po Mikýřovi skončil na mém videu??!! To jsou mi věci na těch internetech. Zpočátku jsem měla chuť mu napsat něco jako Čau kámo, někdo tady kurví statistiky tobě i mě. Co s tím uděláme? Pak jsem to nechala být, co já vím, třeba se Mikýř opravdu kámoší s nějakou bršlicí, a třeba je to jiná než ta mafiánská. Cesty internetem jsou vážně podivuhodné. Jak vidno, nejen ty Mikýřovy. Ale až mi zas někdo bude vykládat o dokonalém algoritmu, který najde přesně toho pravého člověka pro to které video, budu si o tom myslet své.

Pod tíhou argumentu 2 800 shlédnutí česneku medvědího jižní Amerikou se rozhoduju přidat do popisů k angličtině i španělštinu. Jenže to má háček, španělská jména kytek často tak nějak nejsou. Hledám je víc než den, pak se rozhoduju hledat literaturu odbornou. Za dalších několik hodin mám odbornou květenu Flora Iberica o 21 dílech a zjišťuju, že ani tam nejsou. Nakonec nacházím docela užitečný seznam evropských kytek a jejich jmen. Je to ale docela náročné, popis v češtině, angličtině a překlad do španělštiny. Což je opruz, ježto nehablas a necomprendo a prohnáno překladačem se to musí několikrát křížově kontrolovat, protože to občas překládá něco jiného. On je docela náročný i překlad do angličtiny, protože ta slavná AI překládá kytky v 99% nesmyslně, a jsou to někdy hovadiny i docela nebezpečné. Mám-li kanál o jedlých rostlinách, tak si nemůžu dovolit ponechat automatický překlad, který mi jedlou denivku (daylily) přeloží jako lily of the valley, poněkud toxickou konvalinku.

Tak dlouho se chodí se džbánem.... Jednou to nevyhnutelně muselo přijít. Úložiště je plné. Klepnutím zvolte soubory, které chcete smazat. Hotovo. Taky bodejť, když tam mám všechny fotky od začátku co jsem tu věc koupila. A teď jsem tam našvihala 1936 souborů a 30 giga. Takže mám po žížalkách. Pár dní to tahám přes úschovnu než konečně najdu návod, jak se to dá přetáhnout přes usb. Cloudům nevěřím, za prvé moje data jsou jenom moje a za druhé znám pár historek, jak se dá o data na cloudu navždy přijít.

Objevují se i první odběratelé. Ti, co deklarují odběr veřejně - to je opět taková pěna dní, něco jako dal jsem ti odběr, dáš mi taky? Odběratelé postupně přibývají, což mě překvapuje a přijde mi to docela dobré, ale na druhou stranu nemám s čím srovnávat. Vydávat každý den video je časově náročné, tak až bude těch odběratelů dejme tomu 50 a vracejících se diváků kolem stovky, mám v plánu trochu zvolnit tempo.

Notebook začíná dělat kozy, nefunguje tak, jak by měl. Ale k tomu se ještě dostaneme. Příště.

 

 

 


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět Informační e-mail Vytisknout článek


Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


Kočka na stromě

Kočka na stromě

Mám kočku na stromě, mňouká a nechce slézt. Co mám dělat? Kdo mi pomůže?

Příběh a odpovědi.


Tento web používá redakční systém phpRS.