Kurz rostlinné tantrajógy

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 01. 04. 2017

Onehdá se mě můj psycholog ptal, proč neudělám nějaký kurz tantry. Tak jsem ho vymyslela a tady ho máte. Rostlinná tantrajóga, první v České republice!Rostlinná tantrajóga je kurz, kde se naučíte poznávat rostliny pomocí cvičení s prvky tantry a jógy. Kurz je zcela originální, nikde jinde nikdo jiný podobný kurz nepořádá!! Kurz je týdenní, s praktickými cvičeními. Každé cvičení bude představovat jednu základní figuru odpovídající květnímu vzorci (a květnímu diagramu) základních druhů ze základních čeledí. Číslování figur je podle Klíče ke květeně České republiky,  ISBN 978-80-200-0836-7.

Ukázka z kurzu, figura 161/3, tulipán
Teorie květního vzorce: Květ tulipánu obsahuje šest tvarově stejných okvětních lístků, které vyrůstají z květního lůžka ve dvou kruzích. Tyčinky stojí také po třech ve dvou kruzích. Ve středu květu se nachází jeden pestík, který se vyznačuje zaobleně trojbokým svrchním semeníkem a téměř přisedlou trojlaločnou bliznou. Květní vzorec tulipánu: květ oboupohlavný, pravidelný, P3+3, A3+3, G(3) semeník svrchní.
Pozice: 3 dámy zaujmou jógovou pozici širšásana (stoj na hlavě) na středové značce. Budou představovat semeník srostlý ze tří plodolistů, a proto je v pozici svážeme. Dále šest pánů zaujme pozici širšásana ve dvou kruzích. Budou představovat tyčinky. Šest dalších figurantů/figurantek zaujmou pozici ve dvou kruzích, budou představovat okvětní lístky.
Teorie jógy: Stoj na hlavě patří mezi 32 královských pozic. Díky svým účinkům přivádí vnitřní sílu do každé buňky těla. Oživuje a omlazuje organismus a činí člověka odolným a vyrovnaným.

Je žádoucí, aby většina účastníků zvládala jógovou pozici širšásana, budeme ale brát i omezený počet osob, které tuto pozici nezvládají. Nebudeme omezovat počet přihlášených mužů, jednak to odpovídá přirozenému zájmu o tantrické kurzy, také však budeme potřebovat hodně mužů pro pozice ve vývojově původnějších čeledích, kde je tyčinek mnoho -  například pryskyřníkovité Ranunculaceae. U většiny účastníků je žádoucí kladný vztah k tantrické nahotě, rostliny také nemají tyčinky a pestíky oblečené.

Přihlášky na kurz u mé asistentky:
April Vyvedená
Dubnová 1
Mare Fecunditatis 756/28
Luna

Cena kurzu:
250 000.- Kč
Kurzovné plaťte na účet First Luna Bank a.s., číslo účtu 123456789/0001, IBAN LUN8 0001 0000 1900 0012 3457
Při platbě v hotovosti přijímám přihlášky i osobně.